Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

PAI terviseedendusliku projekti stipendium

Kas tahaksid ühiskonnaelus kaasa lüüa ja suurendada inimeste terviseteadlikkust? Kas Sul on põnevaid ideid, kuid puuduvad vahendid nende elluviimiseks? Sinu poolt ideed ja teostus ning meie aitame rahaliste vahenditega!

Tartu Tervishoiu Kõrgkool kuulutab välja PAI terviseedendusliku projekti stipendiumi! Eesmärgiks on toetada ning väärtustada kogukonnale suunatud teenuseid, mis aitavad läbi teaduspõhise info jagamise suurendada inimeste terviseteadlikkust.

Kandideerida saavad kõik Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppurid (nii kutseõppe, rakenduskõrghariduese kui ka magistriõppe õppurid). Kandideeri üksi või pane kokku toetav meeskond, kellega saate ellu viia mõne ürituse, huvitava tunni või luua hoopis õppematerjale! Eelistatud teemad on alkohol & uimastite kahjulikkus, vaimne tervis, seksuaaltervis, kehaline aktiivsus ning eelkooliealiste terviseteadlikkus. Oodatud on ka kõik teised ideed! Kasutada võib ka ideid, mida oled juba teinud (näiteks oled käinud lasteaedades kätepesu õpetamas), aga sooviksid seda ideed nüüd arendada.

Kõige paremad ideed saavad elluviimiseks PAI rahalise stipendiumi!

Sügisel 2024 toimus PAI infotund, kus rääkisime lähemalt kandideerimisest. Lisaks said sõna tudengid, kes oma projekti juba elluviinud on. Vaata infotundi järele siit, aga arvesta, et kevadine tähtaeg on 18. aprill!

SOOVIN KANDIDEERIDA, AGA MIDA MA TEGEMA PEAN?

  • Esmalt loe läbi konkursi tingimused ja lisainfo.
  • Konkursile kandideerimine toimub läbi Tartu Linnaportaali. Tutvu taotluse näidisega siin.
  • 2025. aasta kevadel on kandideerimise tähtaeg 18.04.2025
  • Edukate projektide esitlemine žüriile toimub 9.05.2025 kell 9.00.

*Linnaportaalis logi sisse, vali vasakult menüüst teenuste info ja seejärel Kultuurkapitali alt PAI stipendium. Taotluse vormistamise juures tutvu kindlasti kommentaaridega liikudes hiirega küsimärgile.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

MIS SAAB PÄRAST TAOTLUSE ESITAMIST?

Pärast taotluste esitamist tutvub žürii Sinu taotlusega. Juhul kui taotlusvorm vastab nõuetele, siis ootame Sind žürii juurde, kus saad juba suuliselt oma projekti tutvustada. 2025. aasta kevadel on žürii kohtumine 9. mai kell 9.00!

MIDA TÄHENDAB AUHINNAFOND NING KUIDAS TEAN STIPENDIUMI SUURUST MÄRKIDA?

Stipendiumi suurus sõltub taotleja projektist ning eelarvest. Oleme välja toonud ligikaudsed summad (tund, tegevus, õppematerjal ligikaudu 300 eurot, sündmus ligikaudu 500 eurot), kuid see ei tähenda, et peaksid kindlasti jääma nendesse piiridesse. Kui näed, et näiteks Sinu sündmuse eelarve on kindlasti suurem kui 500 eurot, siis pane see eelarvesse kirja. Žüriil on õigus teha rahastusotsuseid vastavalt laekunud taotluste iseloomule. Arvesta eelarve koostamisel kõiki projekti üksikasju (materjalite printimine, sõidukulud, palgafond, ürituse vms tarbeks vajaminevad materjalid jne). Märgi need ära kulude alla. Sinu tuluks ongi stipendium.

KAS VÕIN KANDIDEERIDA IDEEGA, MIDA OLEN VAREM TEINUD?

Jah, stipendiumile võid kandideerida ka mõne idee või tegevusega, mida oled juba teinud, aga tahaksid seekord uuesti ja/või veelgi suuremalt ette võtta ning saada ka selle eest rahalise stipendiumi. Näiteks kui oled õppetöö raames korraldanud kätepesu õppetunde, käinud õpetamas elustamist vms, siis nüüd on Sul võimalik seda teha veelgi põhjalikumalt koos stipendiumiga. Samuti võivad kandideerida juba need, kes eelnevalt PAI stipendiumi saanud on.

KUI KIIRESTI PEAN OMA IDEE ELLU VIIMA?

Projekti peab läbi viima ühe aasta jooksul alates stipendiumi positiivsest otsusest.

KAS VÕIN KANDIDEERIDA KA ÜKSI?

Jah, võid kandideerida üksi või panna kokku hoopis toetava meeskonna kõrgkooli õppuritest! See on hea võimalus koos kursusekaaslastega midagi põnevat ühekoos teha!

MILLISED PROJEKTID ON JUBA PAI STIPENDIUMI SAANUD?

  • 2023. aasta kevadel sai stipendiumi õe õppekava üliõpilase Elisabet Šorina projekt, mille eesmärgiks on suurendada ravimite teadlikkust eakatel. Projekti käigus viiakse Tartu hooldekodudes läbi personaalsed kohtumised eakatega. Koos tudengiga vaadatakse üle eakate raviskeemid ning jagatakse informatsiooni ravimite toimeainete ja koostarbimise osas. Samuti on eakatel võimalik küsida küsimusi erinevate ravimite kohta ning seeläbi suurendada oma teadmisi tarbitavatest ravimitest. Lisaks viiakse selleteemaline koolitus läbi ka hooldekodude hooldajate seas, et nad oleksid teadlikumad oma klientide raviskeemidest.
  • 2023. aasta sügisel sai stipenidumi Maarja Kase projekti “Päevad, mis ajasid segadusse”, mis keskendub menstruatsiooniga seotud informatsiooni jagamisele haridusasutustes. Samuti plaanitakse tutvustada menstruatsiooniga seotud abivahendeid.
  • 2023. aasta sügisel sai stipendiumi Janely Toomsalu kätepesu projekt, mille käigus viiakse läbi kätepesu õpitoad, et tõsta noorte kui ka lapsevanemate teadlikkust kätehügieenist.
  • 2023. aasta sügisel sai stipendiumi Viivika Padari eakate teeõhtu projekt, mille käigus viiakse läbi kohtumised eakatega. Kokkusaamistel keskendutakse erinevatele eakate jaoks aktuaalsetele teemadele näiteks abivahendid, toitumine, liikumine jms. Sündmuse organiseerimisel arvestatakse eakate soovide ning vajadustega.
  • 2023. aasta sügisel sai stipendiumi Tiia Mältoni projekt, mille käigus saavad maapiirkonna noored aktiivselt vaba aega veeta jumpingu trennides.
  • 2024. aasta kevadel sai stipendiumi Kaisa Müürsepa projekt, mille käigus soovitakse suurendada lastevanemate teadlikkust lasteaialaste seksuaalkäitumisest. Selle jaoks korraldatakse vestlusõhtu vanematele ning samal ajal toimub lastele organiseeritud tegevused.
  • 2024. aasta kevadel sai stipendiumi taaskord Elisabet Šorina projekt, mis oli inspireeriud 2023. aasta kevadel stipendiumi saanud projektist. Ka seekord soovitakse projektiga suurendada eakate ja hooldekodu töötajate ravimite teadlikust ning nende koostoimet krooniliste haigustega. Projekti käigus külastatakse hooldekodusi, suheldakse eakatega, koostatakse individuaalseid brošüüre kui ka viiakse läbi koolitus töötajatele.
  • 2024. aasta sügisel sai stipendiumi taaskord Maarja Kase projekt “Päevad, mis ajasid segadusse”, mille eesmärk on jätkata tegevusi 2023. aasta sügisel loodud projektis. Seekord keskendutakse veebisisu loomisele.
  • 2024. aasta sügisel sai taaskord stipendiumi Kaisa Müürsepa projekt. Samuti jätkatakse 2024. a kevadel loodud projektiga. Seekord viiakse läbi loenguid erinevast vanuses laste vanematele.
  • 2024. aasta sügisel sai stipendiumi Tristan Martti Metsalu projekt “Seksuaalharidus – rohkem kui loeng”, mille eesmärgiks on viia läbi seksuaalhariduse teemalised seminarid, mis erineksid tavapärasest loengu vormist ning oleksid kuulajatele huvipakkuvamad.
  • 2024. aasta sügisel sai stipendiumi Liina Lamsoni projekt “Sild”, mille eesmärk on pakkuda telefoniseltsitamise teenust Ehatare väliseestlastest eakatele Kanadas. Projekti käigus leitakse huvilised, kes koolitatakse välja seltsitajaks koostöös MTÜ Vabatahtlikud seltsilistega. Seejärel asutakse seltsitamise teenust eakatele pakkuma.
  • 2024. aasta sügisel sai stipendiumi Gerly Surri projekt, mille eesmärgiks on Otepää lasteaedades viia läbi suutervisealased tunnid ning seeläbi suurendada laste suuhügieenialaseid teadmisi.

KELLE POOLE PÖÖRDUDA KUI MUL ON KÜSIMUSI?

Lisaküsimuste ja abi korral pöördu julgelt teenuste ja koostöö koordinaatori poole Silva-Sille Silgu, silvasillesilgu@nooruse.ee, tel 737 0207, kab 117.

Silva-Sille Silgu

Teenuste ja koostöö koordinaator

737 0207silvasillesilgu@nooruse.ee