Otsing


Vastuvõtt terviseteaduse magistriõppesse
Terviseteaduse magistriõppe nominaalne õppeaeg on 1,5 aastat.
Suvisel vastuvõtul 2025. a on terviseteaduse õppekaval 30 õppekohta, neist
- Kliiniline õendus 8 õppekohta
- Terviseõendus 8 õppekohta
- Vaimse tervise õendus 14 õppekohta (sealhulgas 8 koolipõhist ja 6 töökohapõhist)
Töökohapõhine õpe toimub 2025/2026 õppeaastal koostöös Tartu Ülikooli kliinikumiga.
Õppegrupp avatakse juhul, kui oma õppima asumist on kinnitanud minimaalselt 6 kandidaati õppegrupi kohta. Juhul kui õppegruppi ei avata, on kõrgkoolil õigus suurendada teiste erialade õppegruppidesse vastuvõtu arve proportsionaalselt vastavalt pingereale. Vastuvõtukomisjonil on õigus muuta koolipõhisesse ja töökohapõhisesse õppesse vastuvõetavate arvu.
Õppetöö toimub terviseteaduse magistrantidel üle nädala kolmapäevast reedeni.
Täpsem õppetöö korraldusega seotud info on kättesaadav siin.
Vastuvõtutingimused
- Kandidaadil peab olema läbitud kõrghariduse 1. tase (bakalaureuseõpe või rakenduskõrgharidus) õe või ämmaemandana.
- Kandideerimise eelduseks on eesti keele oskus vähemalt B2 tasemel.
- Terviseteaduse magistriõppe õppekavale kandideerimisel arvestatakse:
- kirjalikust ja suulisest osast koosneva vastuvõtukatse tulemusi (osakaal 80% punktisummast); Vastuvõtukatse koosneb kahest osast.
Kirjalik osa: eriõenduse valdkonnas arendamist vajava olukorra või uurimist vajava probleemi argumenteeritud kirjeldus koos visiooniga parendusvõimalustest ja enda rollist valdkonna arendamisel (3500-4000 tähemärki). Kirjaliku osa laadib kandidaat üles SAIS keskkonnas sisseastumisdokumentide juurde hiljemalt 26. juunil.
Suuline osa. Vestluse aluseks vastuvõtukomisjoniga on eelnevalt esitatud kirjalik töö. Hinnatakse valmisolekut erialavalkonna arendamiseks, õpimotivatsiooni ja professionaalset eneseväljenust. Täpse kellaaja vestluseks veebivestluseks broneerib kandideerija SAISis pärast kirjaliku osa üleslaadimist. - õe või ämmaemanduse põhiõppe keskmist hinnet akadeemilise õiendi alusel (osakaal 20% punktisummast).
- kirjalikust ja suulisest osast koosneva vastuvõtukatse tulemusi (osakaal 80% punktisummast); Vastuvõtukatse koosneb kahest osast.

